Hooverphonic weer terug in de Effenaar
Datum: 11-11-2011
Door: Marielle van der Ven
Wauw!! Wat waren ze weer goed!
Gisteravond stond de Belgische band Hooverphonic weer in de Effenaar.
Maar voordat Hooverphonic op de planken stond begon de avond eerst met in het voorprogramma de Nederlandse band Houses. Houses maakte in 2010 een EP. Na de release van hun EP ging alles in een stroomversnelling. Hun hit “Stay With Me” kon je regelmatig horen op 3Fm, 3voor12 en KinkFM. In februari 2011 nam de band hun debuut album “Clean Life” op. Heel erg benieuwd was ik dus naar hun optreden. Met z’n vijven staan ze op het podium met als zangeres: Ella van der Woude. Om de zangeres goed te kunnen horen moest je heel goed luisteren. Ze komt helaas niet boven de rest van het geluid uit en dat is erg jammer want ze heeft een prachtige meisjesachtige krachtige maar ook kwetsbare stem. Op een of andere manier doet ze me een beetje aan de stem van Bjork denken. Voor een beginnende band vind ik ze heel erg goed klinken. Ze hebben een goede sound! Ik hoop dat we van deze band nog heel veel horen!!
Na dit enthousiaste voorprogramma staat de Belgische band Hooverphonic op het podium van de grote zaal in de Effenaar. Tegenwoordig met zangeres Noémie Wolfs. Wat een prachtige verschijning die menig hoofd van de mannen op hol doet slaan. Het is me naar 1 nummer al duidelijk! De zangeres Noémie Wolfs past perfect bij de band. Ze sluit volledig aan bij de mannen. En duidelijk is het dat ze er zin in hebben. Het enthousiasme straalt van elk bandlid af. Alex Callier maakt regelmatig een grapje waarom het publiek regelmatig luid moet lachen. Hij blijft de hele set tussen de nummers door grappen. Maakt het grapje dat ze voor de eerste keer in de Effenaar stonden in 1996. Toen ze een concert gaven tijdens het afscheidsfeest van de oude Effenaar en grapte dat Noémie toen nog pas 10 was en grote fan van Samson en Gert was. Met zijn grappen krijgt hij het pupliek een stuk losser. Wat een erg goede sfeer geeft.
Ze spelen een set van wel 19 nummers. Van hun laatste album “Blue Wonder Power Milk” uit 2011 spelen ze de drie nummers ” Club Montepulciano”, “Eden” en “Renaissance affair”. Van hun album “The Night before” uit 2010 spelen ze o.a: “George’s Caffee”, “Identical Twin”, “The Night before” en “Heart Broken”. De nummers vallen bij het publiek erg in de smaak. Na elk nummer krijgen ze een luid applaus. Naast hun nieuwe nummers gemaakt met zangeres Noémie Wolfs spelen ze ook hun oude bekende nummers zoals: “2 Wicky”, “Jackie Cane”, “Mad About You”, en “Sometimes”. Noémie Wolfs zingt ook deze nummers ook erg mooi en doet zeker niet onder aan haar voorgangster.
Het optreden is erg strak. Het geluid is heel erg goed en de lichtshow maakt het perfect af. En de stem van Noémie geeft menigeen een kippenvelmomentje. De band straalt warmte en kracht uit. Voor mij 1 van de beste optredens die ik dit jaar heb gezien.
De band komt 2 keer terug voor een toegift. Ze sluiten hun show af met “How can you sleep” waarbij de laatste minuten de band zonder de zangeres nog helemaal uit hun dak gaan!!
Nogmaals … wat een geweldig goed concert. Hooverphonic!!













Helemaal eens met Marielle: een indrukwekkende performance voor een niet al te volle zaal waardoor er, o.a. door het directe contact van Alex met het publiek, een intieme sfeer heerste.