Channel Zero maakt FortaRock line-up compleet
Datum: 14-04-2011
Door: Harm Lourenssen
FortaRock – The Festival 2011
Zaterdag 2 juli, 2011, Park Brakkenstein, Nijmegen
VVK en info: www.fortarock.nl
FortaRock maakt vandaag de line-up compleet met:
CHANNEL ZERO
De legendarische metal band is sinds een jaar weer bij elkaar en zal op 2 juli voor het eerst sinds 15 jaar (!) weer in Nederland te zien zijn.
FortaRock 2011 line-up:
ARCH ENEMY - IMMORTAL* – SACRED REICH* - CHANNEL ZERO
PARKWAY DRIVE - PARADISE LOST* - TRIPTYKON** - DARK TRANQUILLITY*
GOJIRA* – GOD DETHRONED* - VALIENT THORR - KVELERTAK
*Exclusieve Benelux festivalshow in 2011
**Exclusieve NL festivalshow in 2011
Festivaltickets zijn verkrijgbaar voor €49,50. Tickets kunnen worden gekocht viawww.fortarock.nl, www.doornroosje.nl en de volgende VVK-adressen: State Off Art Metalstore, Kroese Arnhem/Nijmegen, Waaghals Arnhem/Nijmegen, Uitburo Nijmegen.
—
ETHEREAL bevestigd voor FortaRock pre-party
Op vrijdag 1 juli, de avond voorafgaand aan het FortaRock festival is er wederom een pre-party in Doornroosje in Nijmegen. Dit jaar met 2 toppers van eigen bodem: Pestilence (was al bevestigd) en nu ook ETHEREAL. De band won in 2010 de Grote Prijs van Nederland (rock/alternative). Kaarten voor deze pre-party kosten €15, metalheads die al een FortaRock ticket hebben betalen €10. Meer info over de pre-party op www.doornroosje.nl
Channel Zero
Begin jaren negentig maakte Channel Zero furore met de platen “Stigmatized For Life”, “Unsafe” en “Black Fuel”. De band behoorde tot de rijke lichting ‘crossover’ metal bands die boven kwamen drijven na de periode van de thrash- en death metal eind jaren tachtig/begin negentig. Krachtige metal met zware gitaren, ruige vocalen invloeden uit verschillende genres en een volle, zeer volle productie die stond als een huis waren de kenmerken van deze lichting. Prong, Helmet, Machine Head, Grip Inc., Pitchshifter, Biohazard en Life Of Agony, allemaal voorbeelden die meerdere genres laten overlappen in hun sound. Zo ook bij Channel Zero. Het thrashgeluid dat nog te horen was op het titelloze debuut maakte al snel plaats voor een rijkere en diepere metalsound. Het leverde de band tours op met o.a. Biohazard, Napalm Death en Obituary en Life Of Agony.
In augustus 1997 was het over voor Channel Zero, maar dat de populariteit is gebleven in al die jaren bewees de band door vorig jaar maar liefst 6x de AB in Brussel uit te verkopen, hetgeen een record is! Channel Zero kwam, zag en overwon. Ruim 12.000 mensen zagen een band in blakende vorm die een knetterharde show weggaven. De band is nog steeds het allerbeste is wat België ooit heeft voortgebracht op metalgebied. Roadrunner brengt dit jaar een nieuwe plaat uit, en de eerste luistersessies beloven veel goeds!
Links: Website | Channel Zero live in de AB (trailer)














Reacties