
‘Hytress’. Dat is de titel van het nieuwe (tweede) studio-album van zangeres Floor Jansen, dat op vrijdag 15 januari 2027 zal verschijnen via REVAMP Music/Warner Music. Vandaag brengt Floor daar de tweede single en video ‘Bring Me Silence‘ van uit, waarmee ze een zwaarder en directer hoofdstuk in haar solocarrière openslaat.
Het nummer bouwt voort op deze basis met laag gestemde gitaren, gelaagde zang en Floors kenmerkende vocale kracht, zonder de emotionele diepte van haar songwriting te verliezen. ‘Bring Me Silence’ is de opvolger van de vorige single ‘Run‘ die twee maanden geleden uitkwam.
“De wereld eist constant je aandacht op. Soms wordt het zo overweldigend dat je jezelf nauwelijks meer hoort“, licht Floor toe. “‘Bring Me Silence’ gaat over dat verlangen naar ruimte in je hoofd en je systeem. Naar helderheid, een moment waarop alles stil is en je weer helemaal tot in je buik kunt ademen en je tevreden en vredig voelt. Dit nummer is een van de eerste nummers die we voor het nieuwe album hebben geschreven. Muzikaal voelt het heel natuurlijk aan. Metal is altijd een belangrijk onderdeel van wie ik ben geweest. De kracht, directheid en intensiteit ervan zitten diep in me geworteld als artiest. Tegelijkertijd heeft mijn solowerk me de mogelijkheid gegeven om meer openheid en kwetsbaarheid te ontdekken. In deze song komen al die kanten op een heel organische manier samen.”
Presave link: https://revamp.lnk.to/Silence
Preorder link: https://revamp.lnk.to/Hytress
Jansen, bekend als een van de meest veelzijdige en indrukwekkende stemmen in de moderne pop, rock en metal, trad dit jaar op de hoofdpodia van gerenommeerde Europese festivals op waaronder Wacken Open Air, Masters of Rock, M’era Luna, Sweden Rock, Zuiderpark Den Haag en Bospop Weert. In de aanloop naar het nieuwe album is Floor opnieuw meermaals live aan het werk te zien.
Komend weekend, op zondag 23 augustus, treedt ze op tijdens de ‘Formula 1 Heineken Dutch Grand Prix‘ in Zandvoort – net als in 2022.
Verder geeft ze dit najaar nog twee concerten in Nederland (met haar live-band), om vervolgens in januari 2027 haar uitgebreide ‘Hytress’-tournee te starten, inclusief drie shows in de Benelux en drie shows in Zuid-Amerika. Deze nieuwe tournee, die zich beweegt tussen de felle energie van Floors festivalshows en de intimiteit van haar volledig uitverkochte theatertournee in 2025, toont opnieuw het volledige spectrum van Jansens muzikale identiteit.
Benelux concertdata 2026
Zondag 23 augustus: Formula 1 Heineken Dutch Grand Prix, Zandvoort (NL)
Vrijdag 30 oktober: SPOT/De Oosterpoort, Groningen (NL)
Zondag 1 november: Paradiso Amsterdam (NL)
Benelux concertdata 2027
Donderdag 14 januari: Trix, Antwerpen (BE)
Vrijdag 12 februari: TivoliVredenburg, Utrecht (NL)
Zaterdag 13 februari: 013, Tilburg (NL)
De volledige lijst met concertdata staat hier: https://www.floorjansen.com/tour
Floor Jansen – biografie
Van haar vroege doorbraak met After Forever – een van de pioniers van de symfonische metal – tot de internationale podia van de Finse band Nightwish en haar eigen solocarrière: Jansen heeft een uitzonderlijk pad bewandeld dat zich niet laat beperken door genres of verwachtingen. Haar stem staat bekend om haar kracht, bereik, melodie en emotionele diepgang. Toch is haar carrière nooit uitsluitend door technische kwaliteiten bepaald. In metal, rock, pop, TV, theater en op de grootste festivalpodia toont ze een zeldzaam vermogen om moeiteloos tussen verschillende werelden te bewegen zonder haar eigen identiteit te verliezen. Jansen kan monumentaal, intiem, fel en kwetsbaar zijn – vaak binnen eenzelfde nummer.
Floors solocarrière kreeg een flinke impuls in 2019 na haar uitvoering van ‘The Phantom of the Opera‘ met operazanger Henk Poort in het Nederlandse TV-programma ‘Beste Zangers’. Het optreden bracht haar onder de aandacht van een veel breder publiek en groeide uit tot een bepalend moment in haar carrière. Datzelfde jaar reikte Buma Cultuur aan Floor de Popprijs uit als erkenning voor haar impact op de Nederlandse popmuziek. De aankondiging van haar eerste solotournee leidde bovendien tot de verkoop van circa 18.000 tickets binnen 24 uur.
In 2022 bracht Jansen haar debuutsingle ‘Fire’ uit, afkomstig van haar (solo) debuutalbum ‘Paragon’ uit 2023, waarmee ze een nieuw creatief en zeer succesvol hoofdstuk buiten Nightwish inluidde, en dat een meer persoonlijke en melodische kant van haar songwriting liet horen. Datzelfde jaar was Floor te zien in het Duitse televisieprogramma ‘Sing meinen Song!’, waar ze haar veelzijdigheid onderstreepte met interpretaties van nummers van artiesten als onder meer SDP, Clueso en ELIF.
Ook verzorgde ze het Nederlandse volkslied tijdens de Formule 1 Heineken Dutch Grand Prix, waarmee ze miljoenen televisiekijkers wereldwijd bereikte. Daarna volgde een uitverkochte tournee door Nederland, Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk. In april 2023 verzorgde Jansen het voorprogramma van Metallica in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam en deelde zij het podium met onder anderen Henk Poort. In 2025 breidde ze haar soloactiviteiten verder uit met optredens op grote metalfestivals en voltooide haar eerste – volledig uitverkochte – Nederlandse theatertournee: een intieme productie waarin muziek werd gecombineerd met persoonlijke verhalen over herstel, moederschap en het leven onderweg.
Met het aankomende album ‘Hytress’ brengt Jansen die verschillende kanten van haar muzikale identiteit opnieuw samen. Het grijpt terug naar de kracht en directheid van metal, terwijl de openheid, melodische helderheid en persoonlijke songwriting van haar solowerk behouden blijven. Het is een volgende stap in een internationale solocarrière waarin Jansen blijft groeien, zonder haar “heavy” roots uit het oog te verliezen.
Floors solocatalogus heeft bijna 150 miljoen streams verzameld, naast bijna een miljoen maandelijkse Spotify-luisteraars, meer dan 56.000 Bandsintown-trackers, en 600.000 Instagram-volgers.