Home » Saxon brengt nieuwe single uit

Saxon brengt nieuwe single uit

door Maurice van der Zalm
55 views 2 minuten leestijd

Saxon viert met het aankomende album Gods Of Thunder een feestje, want het is het 25 ste (!!!) album van de band. Je zult nog even moeten wachten, want het album komt pas op 22 januari 2027 uit via Silver Lining Music.

Het nieuwe studioalbum put uit geschiedenis, fantasie, horror, oude mythologie, heidense rituelen en de onvergankelijke geest van rock-‘n-roll.

“‘Gods of Thunder’ is een machtig verhaal uit de Keltische mythologie, boordevol de geest en kracht van echte heavy metal,” aldus Biff Byford. “Turn it up and bang your head!”

Geproduceerd door de legendarische oprichter en frontman Biff Byford en gemixt door Andy Sneap (gitarist van Judas Priest, Exodus, Accept en Priest), laat Gods of Thunder de band op het hoogtepunt van hun kunnen zien, met krachtige optredens en levendige, zorgvuldig uitgewerkte verhalen. Dreunende bas en drums, scheurende gitaren en Biff Byfords onmiskenbare stem vormen samen een sonische barrage van pure Britse metal, die de geest van het verleden, heden en de toekomst met zich meedraagt. Op dit album brengt een van ’s werelds beste livebands hun legendarische kracht en energie naar de studio, resulterend in een metalmeesterwerk dat Saxons blijvende nalatenschap waardig is. Elk nummer is opgebouwd rond de zwaarte, dynamiek en complexe arrangementen die Saxons muziek al lang kenmerken, terwijl het album als geheel een sterke focus en doelgerichtheid behoudt.

“We hebben enorm veel plezier gehad met het maken van dit album,” zegt Biff. “Dit wordt een album om te overtreffen!”

Byfords aloude passie voor geschiedenis staat centraal in het album. Zijn kenmerkende vertelstijl brengt personages en gebeurtenissen uit het verleden levendig tot leven in tien krachtige, typische Saxon-nummers. Op “The Bloody Tower (The Ballad of Anne Boleyn)” vertelt Byford over de politiek beladen executie van Anne Boleyn, terwijl in “Medusa” de focus verschuift naar de mythe, gedreven door een strakke, hypnotiserende riff en gebracht in een meedogenloos tempo. “Remember the Alamo” dendert voort met de snelle energie en geest van de vroege jaren ’80 NWOBHM. De dubbele gitaaraanval van Doug Scarratt en Brian Tatler is bijzonder prominent op “Temple of Rock”, ondersteund door de oersterke ritmesectie van Nigel Glocker en Tim ‘Nibbs’ Carter. Het album sluit af met “MI5”, een tijdloze headbanger die thema’s als de Berlijnse Muur en spionage tijdens de Koude Oorlog samenbrengt.

Nu de nieuwe single vandaag is uitgekomen, loopt de spanning voor het album al hoog op, terwijl de tickets voor Saxons aankomende shows in het Verenigd Koninkrijk als warme broodjes over de toonbank gaan. Fans kunnen een set verwachten vol daverend nieuw materiaal, afgewisseld met de klassiekers die de band al generaties lang tot een formidabele live-act hebben gemaakt. En dit is nog maar het begin: fans over de hele wereld moeten de komende tijd de aankondigingen voor de Gods of Thunder – World Tour in de gaten houden.

Kijk ook eens naar