Home » The Broken – Undone Of All Hope

The Broken – Undone Of All Hope

door Filip van der Linden
725 views 2 minuten leestijd

De Belgische postpunkers van The Broken hebben hun debuutalbum uit. Undone Of All Hope is meer dan een knipoog naar de donkere jaren ’80.

Over de voorgeschiedenis van The Broken vinden we weinig terug, maar ze spelen al even concerten in het clubcircuit. Hun inspiratie en delen van hun sound vonden ze bij Joy Division, the Cure en The Sound. De band heeft de klassieke rockbandbezetting, aangevuld met synths. Soms zitten die wat verstopt in het geluid. De gitaren primeren heel vaak. De lyrics zijn niet altijd makkelijk te volgen en aan hapklare refreinen doen ze bij The Broken meestal ook al niet. Wel is het meteen duidelijk dat de lyrics dezelfde donkerte en kilte vertegenwoordigen als de muziek.

Bij het horen van dit album refereer ik graag naar genre- en landgenoten als D:Zine, Der Klinke en Star Industry. Met die bands zijn er meer overeenkomsten dan verschillen. Productioneel wordt er weinig aan het bandgeluid toegevoegd. Het album is waarschijnlijk een heel eerlijke weergave van hoe The Broken live klinkt, maar in de studio mag er al eens aan een paar knopjes meer gedraaid worden.

Into The Abyss mag het album openen met een punchy intro met wat drama, daarna zakt deze track een beetje in. Het is misschien wat lang wachten op de te verwachten riffs uit de gitaar. Reflections heeft een pittig, dansbaar tempo, zoals ze dat ook bij Customs, The Giant Low en Bloc Party doen als ze naar de jaren ’80 kijken. Pride is geen cover van U2, maar flirt bij momenten wel met de oer-gitaarsound van the Cure. To Be The Middle Of The Universe heeft ook al het gitaargeluid van the Cure, maar dan van een latere periode, aangevuld met vocalen die van the Editors hadden kunnen komen. Op de tragere tracks weten de vocalen niet altijd even vlot te overtuigen, omdat ze dan ‘bloot’ liggen.

Alles samen is Undone Of All Hope een prima album. The Broken heeft een mooie basis gelegd om op voort te kunnen bouwen. Uit de lyrics spreekt – eigen aan het genre – weinig hoop en vertrouwen, maar wij zien een interessante toekomst voor The Broken.

Voor de liefhebbers is dit debuutalbum ook beschikbaar op vinyl.

https://thebrokenband.bandcamp.com/album/undone-of-all-hope

Kijk ook eens naar