Home » Savage Beat – Bright Lights, Tall Shadows

Savage Beat – Bright Lights, Tall Shadows

door Cor Schilstra
255 views 1 minuten leestijd

Het Amsterdamse label Wap Shoo Wap brengt aan de lopende band heel fijne punkbandjes; deze Savage Beat is na de eind vorig jaar uitgebrachte zeer plezierige plaatjes van The Covids en Fuckfuckfuck een mooie toevoeging aan de catalogus.  Extra leuk omdat deze bandjes ook op het door mij zo gewaardeerde vinyl verschijnen.

Een pakkende binnenkomer, zo’n draaiorgeltafereeltje, gevolgd door stampende drums en het maandelijkse luchtalarm! Het gejaagde, instrumentale Street Boogie Confidential zet je als luisteraar direct op scherp. De daaropvolgende uptempo punkrocker Cut To The Chase doet me op een vreemde manier aan een Oi versie van Motörhead denken, maar dan ook nog eens met Rose Tattoo slide-gitaar; hoe lekker wil je het hebben? Bij aanvang van Unhinged doen de hooks en felheid me even aan The Hellacopters denken; de zang en staccato boogie-punk trekken het geheel daarna toch weer meer naar de Oi-hoek, maar het totaalplaatje is wel heel erg smakelijk, mag ik wel zeggen.

Die Hellacopters-link kan trouwens bijzonder vaak gelegd worden; die uitermate effectieve, pakkende hooks en Kiss-achtige elementen zoals de grootmeesters van de Scandinavische high energy rock ‘n’ roll ze in hun materiaal verwerken, komen ook hier menigmaal volledig bovendrijven, en geven het geheel een aangename boost. Savage Beat heeft een hele fijne balans gevonden tussen seventies punkrock, Oi en de tegenwoordige high energy rock ‘n’ roll, waarmee ze heel aantrekkelijk plaatmateriaal kunnen maken, maar buiten dat, lijkt dit me bij uitstek een band om eens live te bekijken. Zoiets moet van het podium knallen! Weer eentje om qua concertagenda in de gaten te blijven houden. 

Kijk ook eens naar