Wat kunnen we nog vertellen over 2021? Dat het net als 2020 een zo goed als verloren jaar was, met toch genoeg lichtpuntjes om de moed er in te houden. Ik hoorde vele sterke releases en een tijdje waren er leuke optredens en zelfs festivals waarop het bijna leek alsof die hele pandemie slechts een snel te vergeten nachtmerrie was.

Wat waren voor mij de leukste releases van 2021? Ik heb ze voor jullie netjes in een lijstje van tien gegoten, in willekeurige volgorde:

 

Greta Van Fleet – The Battle At Garden’s Gate: https://www.rockportaal.nl/greta-van-fleet-the-battle-at-gardens-gate/

Prestige – Reveal The Ravage: https://www.rockportaal.nl/prestige-reveal-the-ravage/

Gotmoor – Zonderlingen: https://www.rockportaal.nl/gotmoor-zonderlingen/

Atomic Vulture – Moving Through Silence: https://www.rockportaal.nl/atomic-vulture-moving-through-silence/

Cult Of Scarecrow – Tales Of The Sacrosanct Man: https://www.rockportaal.nl/cult-of-scarecrow-tales-of-the-sacrosanct-man/

Saeko – Holy Are We Alone: https://www.rockportaal.nl/saeko-holy-are-we-alone/

Enzo Kreft – Different World: https://www.rockportaal.nl/enzo-kreft-different-world/

Whispering Sons- Several Others: https://www.rockportaal.nl/whispering-sons-several-others/

Sygo Cries – talking About Walls: https://www.rockportaal.nl/sygo-cries-talking-about-walls/

Fischer-Z – Til The Oceans Overflow: https://www.rockportaal.nl/fischer-z-til-the-oceans-overflow/

 

Dan hebben jullie nog een Top 10 van leukste concertherinneringen van mij te goed en die geef ik opnieuw in willekeurige volgorde. Ook hiervan bestaat telkens een verslagje, maar ik vertrouw erop dat jullie dat zelf kunnen vinden. Het trefwoord ‘België’ helpt alvast om ze te vinden:

Whispering Sons – Vooruit, Gent

PESCH – B-52, Eernegem

Fire Down Below – Zingem Beeft, Kruisem

Orange Goblin – Headbanger’s Balls Fest, Izegem

Cobra The Impaler – Headbanger’s Balls Fest, Izegem

Turpentine Valley – Miracle Metal Meeting, Deinze

Splendidula – Zingem Beeft, Kruisem

Worlds Beyond – Gent

Spoil Engine – Miracle Metal Meeting, Deinze

Carneia – Miracle Metal Meeting, Deinze

 

Voor 2022 hoop ik dat we eindelijk opnieuw naar het ‘oude’ normaal kunnen en als dat niet zo is, dat we dan minstens toch net zo veel leuke releases krijgen als in 2021.