Home » Judas Priest – 013 (Tilburg) 12/08/2026

Judas Priest – 013 (Tilburg) 12/08/2026

door Maurice Tonies
152 views 5 minuten leestijd

De Britse Heavy Metal-band Judas Priest bestaat al ruim 50 jaar en vierde dat jubileum in 2022 in 013 in Tilburg tijdens de zogenaamde 50 Heavy Metal Years-tour. Anno 2026 is de band rondom frontman Rob Halford nog steeds alive and kicking, deze heren zijn niet te stoppen. Met hun nieuwe Faithkeepers-tour reist de band wederom heel de wereld rond, maar ook keerde Judas Priest weer terug naar Tilburg om de 013 wederom op zijn kop te zetten.

Terwijl buiten nog een paar fans met een eclips-bril hopen de zonsverduistering mee te pakken stonden vele fans al te wachten in de grote zaal van 013 om hun geliefde helden te verwelkomen. Een grote banner met een Faithkeepers-design hing voor het podium, er werd de fans nog geen glimp van het podium gegund. Pas toen Black Sabbath’s War Pigs had geklonken en de introklanken van de Faithkeepers-intro door de speakers schalmden werd het doek neergelaten en betraden onder luid gejuich de rockers van Judas Priest het podium, waarbij uiteraard als laatste Rob Halford zich in Tilburg liet zien.

Vervolgens werd vakkundig de show afgetrapt met You’ve Got Another Thing Comin’, waarbij al snel duidelijk werd dat de bezoekers van 013 zich mochten opmaken voor een mooie avond gevuld met vele metalklassiekers. Rob Halford was prima bij stem, banjerde met een vrolijke glimlach over het podium en liet meteen horen waarom hij en zijn band al jarenlang zo geliefd waren. De gitaarsolo’s klonken door de grote zaal, de uithalen van Rob Halford deden de nekharen overeind staan en ijzersterke drummer Scott Travis bepaalde het ritme. Daarnaast werden er op de schermen mooie visuals getoond, waarbij diverse albumhoezen voorbijkwamen, waaronder het bekende scheermes van British Steel, maar ook waren er op de grote achterwand  live-beelden te zien van deze show, zodat iedereen die op grotere afstand stond toch  de verrichtingen van de bandleden kon volgen.

Op de setlist prijkten vele favorieten en niet voor niets gingen er tijdens Breaking The Law al vele kelen wijd open en dat zou niet de enige keer zijn deze avond. De fans in Tilburg gingen er helemaal voor vanavond en zagen toe hoe hun in helden, uiteraard gehuld in leren outfits en blinkend metaal een sterk staaltje heavy metal afleverden. Net zoals bij eerdere shows was er een belangrijke rol weggelegd voor de gitaristen  Richie Faulkner en Andy Sneap die muzikaal met grote regelmaat de degens met elkaar kruisten, maar ook zelf de sterren van de hemel speelden. De heren kregen voldoende tijd om te soleren, maar ook om juist elkaar te versterken. Daarnaast was er een geweldige lichtshow bedacht, die de sfeer alleen maar verhoogde. De gitaristen genoten dan ook zichtbaar van de show en trakteerden hun fans met grote regelmaat op een plectrum, drie gretig werd ontvangen.

Absoluut middelpunt van de band was uiteraard frontman Rob Halford die liet horen waarom de vele fans alsmaar bleven terugkomen om de band aan het werk te zien. De show in 013 was stijf uitverkocht en velen hoorden de zanger de hoge noten nagelen, maar genoten ook van de gebaren die Rob maakte. Met zijn gebalde vuisten liet hij zijn fans graag meezingen en bracht zo de nodige sfeer tijdens dit optreden. Zo af en toe pakte de zanger even wat rust door op een speaker of een stoel neer te strijken, maar niet zonder een boodschap aan zijn toehoorders te brengen. Zo maakte hij nog maar eens duidelijk dat het belangrijk was dat eenieder mocht zijn wie hij/zij/hen wou zijn en dat een ander dat ook simpelweg dient te respecteren. Iets wat hij dan ook absoluut verwachtte van zijn grote metal-community. Hij geloofde dan ook in deze gedachte en niet voor niets was deze tour dan ook Faithkeepers genaamd. Naast de serieuze boodschap stond Rob Halford ook stil bij zijn naderende 75-jarige verjaardag, waarbij het hem leuk leek als het publiek alvast een Happy Birthday wou zingen. Uiteraard waren de metalheads niet te beroerd om aan dit verzoek te voldoen.

De fans in Tilburg genoten dan ook vol verve van Judas Priest, wat vanavond nummers speelde uit de beginjaren tot aan de recentere albums Firepower en Invincible Shield. Zowel de klassiekers als de nieuwere songs werden met luid gejuich onthaald en meegezongen, maar het was toch bijzonder hoeveel bezoekers tijdens Turbo Lover zich compleet lieten gaan. Kennelijk verbaasde dit Rob Halford ook die iedereen bedankte voor het meezingen. Net zoals veel andere shows zat vandaag ook het venijn in de staart. De band voerde het tempo wat op en nummers zoals Victim Of Changes en Halls Of Valhalla leenden zich hier perfect voor. Wat een heerlijk gitaarspel, wat een klasse. Daarnaast was dit een prima opmars naar Painkiller, waarbij het de frontman wel even wat moeite kostte om de hoge noten eruit te persen, wat hem nagenoeg perfect lukte, wat een prestatie.

In het toegift toonde Judas Priest wederom hun klasse. Electric Eye bleek de opener van het toegift, waarbij het nog even leek of de frontman nog moest bijkomen van de uithalen van Painkiller. Gelukkig herpakte hij zich snel en ging er wederom helemaal voor om vervolgens voordat de band Hell Bent For Leather speelde op een motor op het podium te verschijnen, waarbij er uiteraard nog tijd was voor wederom een andere outfit. Het publiek smulde er van en tijdens afsluiter Living After Midnight werden de fans voor een laatste maal gevraagd om de teksten woord voor woord mee te zingen en voor wie deze nog niet kende, ze stonden ook op het grote scherm. De show van anderhalf uur vloog dan ook in een razend tempo voorbij en smaakte simpelweg naar meer en kennelijk dacht de band daar zelf ook zo over. Niet voor niets kondigde de band het zelf al aan: “tThe Priest Will Be Back!”

Foto’s door Joris Linders – Rockportaal.nl

Kijk ook eens naar